Rozmowy z mieszkańcami naszego Wawra. Zapraszam do poznania naszych sąsiadów.. Projekt rozpoczęłam w 2022 rok i będę uzupełniać na bieżąco po spotkaniach z mieszkańcami.

#PoznajSwojegoSąsiadawWawrze

Kasia Mioda – dziewczyna z pasją do książek dla dzieci gościła mnie dzisiaj w swoim domu i opowiadała o swojej pasji.

Dzisiaj przedstwiam Wam pasjonatkę literatury dziecięcej, blogerkę, właścicielkę księgarni na Marysinie Wawerskim. Kasia Mioda jest pierwszą, do której zapukałam i chciałam Wam przedstawić. Zaczęłam  nieśmiało, bo ze mnie typ nieśmiały, ale atmosfera i rozmowa z Kasią zeszła na tak wiele tematów, jakbyśmy się znały od dawna. 🙂 Ale wracając do tematu – co robi nasza Kasia Mioda

Kasia prowadzi bloga o książkach dla dzieci i księgarnię internetową www.StrefaPsotnika.pl
Na blogu znajdziecie, opatrzone pięknymi zdjęciami, recenzje wyjątkowych książek, takich które trudno znaleźć w znanych nam sklepach sieciowych. Kasia stawia na wyjątkowość i wyszukuje prawdziwe perełki. Robi to z pasją i zamiłowaniem do książek i do dzieci.  Oprócz działalności w internecie, Kasia ma też cudowne miejsce pełne literatury i książkowych gadżetów na literacko brzmiącej ulicy Króla Maciusia🙂Zawsze możecie zadzwonić i umówić się na spotkanie w jej księgarni stacjonarnej. Kasia doradzi i dopasuje książkę do Waszego dziecka.

https://www.strefapsotnika.pl/tag/blog-o-ksiazkach-dla-dzieci/

Poznaj Swojego Sąsiada w Wawrze cz.2

Dzisiaj byłam w odwiedzinach u kolejnej niesamowitej kobiety mieszkającej w Wawrze. Anna Beck , Ania, która zostawiała korpo, zaryzykowała wszystko aby zrealizować swoją wizję. A wizja przyszła jak to nieraz bywa bo i potrzebę Ania sama miała. Dwójka dzieci, wagą nie taka jakby się chciało…I szukała Ania czegoś wyjątkowego, co pomogło by wymodelować sylwetkę, schować to i owo 🙂  ale było by tez wygodne. A chodzi tu o gorsety ale nie takie jakieś sztywne, nieoddychające przeszkadzające w poruszaniu ( mi tak się kojarzyły ) ale o wygodne, „oddychające”, modelujące sylwetkę. Gorsety takie na górę i dół ciała:). Ania zrealizowała swój plan i  dzisiaj ma dwa sklepy  a jeden w Wawrze.

https://www.facebook.com/justbeckcompl/

#PoznajSwojegoSąsiadawWawrze

Poznajcie Agnieszka Szczepaniak 

Nie łatwo jest porzucić korporacje i stałe dochody aby realizować swoje marzenia, swój pomysł na zmianę życia. Trzeba mieć odwagę aby wyjść ze swojej strefy komfortu i zaryzykować. Życie rzuca nam kłody pod nogi ale to od nas zależy jak je pokonamy 💪i co dalej zrobimy z życiem.
Agnieszka Szczepaniak i Magda Cichocka – obie dziewczyny, kiedyś pracujące w finansach, postanowiły zmienić swoje życie i zbudowały MAGICZNE miejsce. Kosmicznie wyglądające sprzęty pomagają nie tylko WYMODELOWAĆ SYLWETKĘ ale także poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Atmosfera jest bardzo przyjazna i komfortowa.
Agnieszka jest MIESZKANKĄ  WAWRA, działa lokalnie – dwa lata temu wraz z Rodziną lokalnie szyła maseczki dla potrzebujących a teraz tutaj w Wawrze stworzyła to miejsce wraz z Magdą.
Agnieszka, Magda ❤️
powodzenia dla WAS w dalszych działaniach w Wawrze 💪
@modelowanie-sylwetki
https://www.facebook.com/Modelowanie-Sylwetki-Wawer-101096555690380/

#PoznajSwojegoSąsiadawWawrze
#4

Dzisiaj przedstawię Wam super energetyczne małżeństwo i ich pomysł na życie pod marką #ZielińskiBag 
Można do nich wpaść na zakupy:) mieszczą się w Międzylesiu. To spotkanie było wyjątkowe bo zanim przeszliśmy do rozmów o torbach to rozmawialiśmy o tym, który zjazd z górki na ogródku Jordanowskim był najlepszy ( tubylcy wiedzą o co chodzi 🙂 najlepszy ten z boku gdzie sanki wyskakiwały w powietrze 🌼🤣), jak grało się w Króla w kosza na koszach w krzakach przy górce i tutaj poszły w ruch nasz wspomnienia ale dziś nie o tym. Dzisiaj o pięknych torbach które razem z żoną robi Marcin Zieliński. Pomysł na życie zrodził się 9 lat temu. Pamiętam jak na placu zabaw z 8 lat temu Maricn opowiadał mi o torbach I o swoim pomyślę na życie. Torby są na prawdę świetne, można przyjść i obejrzeć, pogadać z Marcinem i Magdą, popatrzeć jak powstają te cudeńka.
To bardzo uzdolnione małżeństwo, Magda szyję piękne zabawki ( fotka nr 2). Mają złote ręce to co wychodzi spod ich rąk jest piękne. Polecam zajrzyjcie do nich.
#ZIELIŃSKIBag
https://www.facebook.com/zielinskibags/

#PoznajSwojegoSąsiadawWawrze
#5

KLUB SOSNOWY  wiele osób zna ale kto za nim stoi ? Nie każdy już wie.:)  Dlatego dzisiaj poznajmy Wiesław Migut.
Wiesław to twórca tego wyjątkowego miejsca w Wawrze.
Wiecie, że tam można podjechać rowerem, zjeść pizze albo obiad, przepłynąć dwa baseny, wpaść na masaż, wypić kawkę i zrelaksowanym wrócić rowerem do domu. Po prostu zostań w Wawrze 🙂 na weekend. Skąd pomysł na to miejsce? Najpierw budynek był jeden, przyjeżdżały tu firmy na konferencje ale zainteresowanie tym miejsce ciągle rosło dlatego też i KLUB urósł.  KLUB, Hotel, basen, korty tenisowe ale też przyjazne miejsce wśród zieleni. Miejsce to istnieje od ponad 10 lat, odbywają się tu śluby, komunie, imprezy firmowe, urodziny, pikniki ale można przyjść tu po prostu na obiad ( zawsze lepiej zadzwonić czy są miejsca).
Wiesław mimo wkładania całego serca w KLUB nie zapomina o potrzebujących  często włącza się w różne akcje społeczne. Dodam od siebie że zawsze można liczyć na wsparcie Wiesława, łóżka dla rodziców ze szpitala, sprzęty przeróżne dla szpitali, woda dla pacjentów szpitali w czasie covidu, pizza  dla medyków, wsparanie bezdomnych. Mimo, że czas Covidu nie był łaskawy dla Klubu to nadal można było liczyć na jego pomoc. W ostatnim czasie Wiesław wspierał i nadal wspiera uchodźców z Ukrainy kiedyś wspierał z Białorusi. Tam gdzie może tam pomaga. To jest taki dobry przykład kogoś kto mimo prowadzenia takiego pięknego miejsca, osiągnięcia biznesowego sukcesu widzi też potrzeby najbardziej potrzebujących.
Dzięki za to co robisz Wiesław.

PoznajSwojegoSąsiadawWawrze
#6

Dzisiaj przedstawię Wam:) Marika Jasińska  mieszka od zawsze w Wawrze i realizuje swoje palny życiowe i biznesowe.  Marika to kolejna osoba, która zostawiała korporacje aby realizować swoje plany, aby zmienić trochę swoje życie.
Jak sama mówi od zawsze przygarniała i zajmowała sie bidami psami bezdomnymi potem był wolontariat w schroniskach a od 4 lat pomaga z okiełznaniem psów. Pełna zamiłowania i zrozumienia psychiki psów pomaga w trenowianiu na wyższym poziomie 🙂 ale też pomaga w zwykłych kłopotach z psem. Jest łącznikiem między psem a jego właścicielem. Po rozmowie z Mariką pewne zachowania psów są dla mnie jaśniejsze. 🙂
Marika trenuje psy indywidualnie i w grupach. Miejsce treningów Międzylesie obok pałacyku przy Żegabskiej.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany piszcie na priv do Mariki.

https://www.facebook.com/marika.jasinska.3